Корисні матеріали

Використання тротуарної плитки в ландшафтному дизайні

Напевно ви не раз зустрічали в будівельній літературі поняття тротуарна ФЕМ плитка. ФЕМ - це абревіатура, яка розшифровується як фігурні елементи мощення, відповідно, головне призначення плитки - естетичне покриття поверхонь.
Подібні вироби використовуються все частіше, адже крім візуальної краси, вони мають високий запас міцності, надійні, не виділяють при нагріванні шкідливих речовин і легкі в догляді.


Особливо добре виглядає плитка в ландшафтному дизайні, адже широта асортименту дозволяє підібрати виріб під будь-який стиль, вигідно підкресливши навколишню архітектуру. Наприклад, плитка "старе місто" допоможе відтворити романтичну і хвилюючу атмосферу вуличок старого Кракова, а плитка "цеглинка" підкреслить дизайн в стилі хай-тек.

Сучасна тротуарна плитка виготовляється з високоякісного бетону і спеціальних домішок, які дозволяють виробу служити не менше 25 років. Їй не страшні морози, дощі, град, прямі сонячні промені або великі навантаження. Одного разу зробивши мощення ФЕМ плиткою, ви забудете про питання дорожнього покриття дуже надовго.

Її можна укласти і самостійно, але для цього, в залежності від території, знадобиться досить тривалий час. Адже для початку потрібно зробити ідеально рівне покриття в основі, далі укласти дренаж з гравію різної фракції, розрівняти, створити подушку і встановити бордюри. Тільки після всіх цих будівельних робіт можна приступати до укладання плитки. І без спеціального інструменту - рівня, гумового молотка, приладу для вирівнювання поверхні, болгарки з алмазним кругом - вам не обійтися. Краще один раз звернутися до фахівців, які мають досвід проведення таких робіт, ніж переробляти одне і те ж по кілька разів.

Завдяки широкому вибору форм і кольорів, плитка дозволяє втілити будь-які дизайнерські фантазії. Придивіться до міських вуличок, де є тротуарна плитка яскравих забарвлень - дома не здаються такими сірими і шаблонними.
У ландшафтному дизайні краще використовувати нестандартне покриття. Фігурна тротуарна плитка в Київській області може бути викладена у вигляді морських хвиль, визначеного орнаменту (наприклад, вишиванки), в оригінальній послідовності за кольорами. По ній набагато приємніше йти, ніж по асфальту. Різнобарвні плиточки здатні формувати настрій у власників і гостей будинку, візуально розширювати територію, робити акценти на клумбах з квітами або красивих сходах.


Крім всього іншого, вони вкрай прості в догляді - крім підмітання, раз в декілька років, можливо, знадобиться досипати в стики пісок. Але і ця процедура не є обов'язковою.


Тротуарна плитка для прибудинкової території дозволяє приховати технічні моменти будівництва - наприклад, жолоб водостічний, при креативному підході до справи, може виглядати як річка між двома різнокольоровими берегами. У поєднанні з бордюрами, плитка робить ділянку акуратною і доглянутою, позбавляє від неприємного вигляду калюж після дощу, на ній не залишається бруду.
Її кладуть на останніх етапах будівництва будинку, як завершальний штрих в роботі архітектора та ландшафтного дизайнера. Зібрати пазл або завжди пам'ятати, де південь завдяки дороговказній зірці з плиток, підкреслити строгу геометрію будинку або побалуватися з неправильними обрисами - вас обмежить тільки ваша фантазія.


Залежно від технології виробництва, плитка буває з шорсткою і гладкою поверхнею. На території біля будинку цілком допускається використання різних за формою і покриттю виробів. Ціна тротуарної плитки нижче, ніж за аналогічний обсяг асфальту. А естетичне задоволення незрівнянно з однотонним безликим покриттям, яке закочує каток.
Made on
Tilda