Корисні матеріали

Технології укладання тротуарної плитки

Плануючи будівництво, потрібно враховувати ряд важливих моментів: вартість матеріалів і роботи, надійність і довговічність об'єктів, відповідність сучасним стандартам, екологічність матеріалів, практичну складову. Професійний вибір тротуарної плитки включає в себе всі ці пункти. Сам факт того, що ви або замовник для покриття вирішили купити плитку, вже говорить про серйозний підхід до справи.

Переваги цього виду обробки доріжок:

- Надійність - на відміну від асфальту, плитка не піддається дії високих і низьких температур, витримує підвищене навантаження.

- Екологічність - не виділяє шкідливих речовин під дією прямих сонячних променів.

- Простота в обслуговуванні і заміні - якщо знадобитися зміна будь-якої ділянки, то не доведеться міняти всю доріжку, потрібно просто заново викласти кілька плиток.

- Різноманітність форм і кольорів - широкий асортимент моделей (наприклад, плитка старе місто або плитка цеглинка) дозволять створити на об'єкті атмосферу будь-якого століття і країни, підкреслять смак і стиль господаря будинку.

Укладання тротуарної плитки - процес нескладний, але краще довірити його людям з досвідом і наявністю спеціальних інструментів.

Для цього знадобляться:

- пісок і цемент М500;

- щебінь фракції 0,2 - 0,4 мм;

- будівельний рівень;

- гумовий молоток;

- лопата;

- рулетка;

- болгарка і алмазний диск;

- кельму;

- бордюр.

Щоб покласти тротуарну плитку, необхідно підготувати дренаж. Для цього розмічають територію, натягуючи шнури. Далі знімається верхній шар землі - приблизно 15 сантиметрів. Горби прибирають, ями засипають. Поверхня повинна бути рівною - при відсутності спеціальних машин або інструментів для вирівнювання можна використовувати граблі або рівну дошку. На підготовлену територію насипають щебінь - спочатку більшої фракції, слідом - невеликий. Обидва шари необхідно ретельно утрамбувати.

Потім по краях встановлюється бордюр. Роблять неглибокий рів, заливають бетоном і чітко по рівню ставлять блоки, знову бетонують - на цей раз із зовнішнього боку. Потрібно дати час для того, щоб вся конструкція надійно застигла.

Наступний етап - створення подушки з піску або щебеню. Дуже важливо її ідеально вирівняти і утрамбувати, так як від неї залежить викладка плитки. Можна укладати і на розчин - для більшої надійності. Для цього необхідно підготувати суху цементно-піщану суміш в пропорції три до одного. Після того, як суміш рівним шаром покладена, потрібно зробити стяжку швелером.

І нарешті можна укласти тротуарну плитку. Спочатку натягують шнур-порядовку по фаске. Далі приступають до укладання плитки. Її ставлять від бордюру за напрямом "від себе". Якщо який-небудь камінь лягає нерівно, слід доопрацювати основу - подушку.

Після того, як всі елементи викладені, слід утрамбувати тротуарну плитку. Це робиться за допомогою гумового молотка, простукується кожен камінь.

Далі потрібно обробити стики. Обробка швів тротуарної плитки в Києві проводиться шаром цементно-піщаної суміші, яка після заливається водою. Якщо плитка погано стикується з іншими елементами, потрібно її акуратно підрізати болгаркою з алмазним кругом.

Після установки потрібно періодично оновлювати пісок між швами - дощі можуть вимивати його. Іншого обслуговування доріжка не потребує.

Як бачите, укладання плитки - справа не однієї години. Для того, щоб заощадити час і отримати якісний результат, зверніться до фахівців.
Made on
Tilda